Archiwum: dentysty

dentysty

Stomatolog, ortodonta czy protetyk – przyjaciele hollywoodzkiego uśmiechu

Sporo ludzi posiada w Polsce świadomość, iż troska o zęby to bardzo istotna rzecz. Naukowcy alarmują, że to nie tylko strona estetyczna, lecz i kwestia zdrowia. I nie mowa tu tylko o zdrowiu pozostałych zębów albo jamy ustnej w ogóle, ale również o właściwe zdrowie całego ludzkiego organizmu. To podejście skłania ludzi nie tylko do regularnych wizyt u stomatologa, ale również do zasięgnięcia porady ortodonty czy protetyka.

Sprawne sposoby na wspaniały oraz piękny uśmiech

Właściwa higiena jamy ustnej jest niezmiernie ważna. Dbając o czyste oraz zdrowe zęby, troszczymy się także o zdrowie naszego organizmu. Ponad to, dzięki odpowiedniej higienie i trosce, mamy możliwość w późniejszym czasie poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem.
Niestety jak pokazują statystyki, nie wszyscy wiedzą jak w odpowiedni i skuteczny sposób zadbać o własne zęby.

Fachowe doradztwo dentystyczne

Co zrobić żeby nasze zęby były niczym uśmiech gwiazd z Hollywood? Babcine pomysły na oczyszczenie zębów mogą uszkodzić szkliwo i prowadzić do innych nieciekawych skutków. Po pierwsze musimy pójść do dentysty i wyleczyć zęby, żeby później móc myśleć o kolorycie zębów. Fachowe porady lekarza są jedyną słuszną drogą, gdy chcemy sprawić by nasze zęby były zdrowe i pięknie wyglądały.

Endodoncja – leczenie w sposób kanałowy. Jakie rzeczy dobrze jest o tym mieć pojęcie?

Leczenie endodontyczne, mocniej znane dla zwykłego człowieka jako leczenie kanałowe, to zabieg dentystyczny, który ma za zadanie „odebrać” nasz własny ból, gdy uratowanie zęba nie jest już możliwe – w ten sposób w skrócie istnieje możliwość powiedzieć, czym jest endodoncja.

W jakich mało przyjemnych i nerwowych sytuacjach jesteśmy zmuszeni zarejestrować się w gabinecie stomatologicznym

Tytuł tego reportażu nie pozostaje przypadkowy. Do stomatologa idziemy zazwyczaj wtedy, gdy wizyty nie da się w żaden sposób uniknąć. Tak czy inaczej, najczęściej jesteśmy zmuszeni do tego, aby usadowić się w fotelu dentystycznym, bo na okresową kontrolę mało kto da się przekonać. Niektórzy mężczyźni już przed drzwiami gabinetu przekonują, że nic im nie dolega, choć opuchnięty policzek wcale wspomnianej tezy nie potwierdza. Nasz lęk przed borowaniem i ekstrakcją zębów bywa często nieuzasadniony, co nie zmienia faktu, że wizytę rezerwujemy z dnia na dzień.