Archiwum: Psycholog

Psycholog

Każdy z nas ma rozmaite problemy, mnóstwo z nich jest związanych z naszą psychiką. Najlepiej korzystać z usług psychologa

W dzisiejszym świecie stale jesteśmy zabiegani, dni pędzą niczym szalone, tak, że niekiedy czujemy, iż nie możemy za wszystkim nadążyć, wszystkiego ogarnąć. Do tego dochodzi stres i zwyczajne przemęczenie, które ujemnie wpływają na nasze zdrowie zarazem fizyczne, jak i psychiczne. Ile razy nie planowaliśmy rzucić wszystkiego i uciec? Ile razy czuliśmy wewnętrzną blokadę do robienia jakichkolwiek rzeczy? Ile razy bez mrugnięcia okiem pragnęliśmy zniknąć?

Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, ażeby podjąć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dzisiaj niezwykle popularne i niemal powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnorodnymi smutkami. Oczekujemy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy przyniesie szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, że nie każda sytuacja nadaje się na terapię.

Różnice pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” obecnie nierzadko są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, gdzie zwrócić się po pomoc w pozbyciu się określonego problemu. Często w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, pomimo że reprezentanci wszystkich wymienionych gałęzi interesują się tą samą sferą ludzkiego życia, czyli umysłem. Coraz większa liczba ludzi poszukuje profesjonalisty, który pomoże im poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego względu frazy typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo często poszukiwane w sieci.