Archiwum: terapia

terapia

Najlepszy psycholog namierzy przyczynę każdej dolegliwości, która dręczy psychikę człowieka

Ostatnimi czasy dużo się mówi o depresji, jako że, jak pokazują badania, coraz więcej ludzi i to w różnym wieku choruje na tę dolegliwość. Niestety statystyki nie obejmują wszystkich cierpiących na depresję, bowiem wiele osób nie potrafi rozpoznać jej objawów albo nie chce przyzna się do jej występowania.

Czy warto korzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej umówić się na wizytę do gabinetu psychologa?

Kłopoty natury psychologicznej mają to do siebie, że wymagają przedyskutowania, znalezienia ich przyczyn oraz – jeśli jest taka konieczność – rozpoczęcia terapii. Czy opowiadanie o swoich problemach przez internet przypadkowym osobom zapewni taki sam efekt jak wizyta w gabinecie psychologa?

Gdy nie możemy rozwiązać problemów małżeńskich dobrze jest pomyśleć o jakiejś terapii. Kiedy jest na to najlepsza pora?

Terapia małżeńska to może być ostateczna pomoc dla związku, w jakim partnerzy nie potrafią się dogadać, wciąż mają różne konflikty i spory, na wierzch wychodzą żale, pretensje, a różne urazy pogłębiają ten kiepski stan. Tego typu konflikt może prowadzić do rozstania. Kiedy taka terapia ma sens oraz czym różni się od normalnej mediacji?

Zaufany psycholog jest nieoceniony, jeśli chcemy poradzić sobie z licznymi trudnymi problemami

Jeśli mamy jakikolwiek problem psychicznej natury, z którym nie umiemy sobie dać rady, to warto pomyśleć nad wizytą u porządnego terapeuty. Aktualnie w dużych miastach działa wyjątkowo wiele gabinetów, w których uzyskamy fachową pomoc.
Szacuje się, iż na różne problemy związane z psychiką cierpi ponad połowa ludzi na ziemi.