Archiwum: terapia

terapia

Światłoterapia – cudowny sposób na depresję

Światłoterapia szczególnie polecana jest osobom, które doceniają zachodnią medycynę i życie w zgodzie z naturą. Terapia światłem o dużej intensywności jest owocną metodą leczenia depresji zimowej. Poza tym pozwala pozbyć się uczucia napięcia spowodowanego stresem!

Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, ażeby podjąć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dzisiaj niezwykle popularne i niemal powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnorodnymi smutkami. Oczekujemy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy przyniesie szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, że nie każda sytuacja nadaje się na terapię.

Leczenie ziołami

Ziołolecznictwo ma wielowiekową tradycję. W obecnych czasach, mimo obecności olbrzymiej ilości farmaceutyków syntetycznych, ziołolecznictwo jest w dalszym ciągu znane. Pomimo powszechnego przeświadczenia, iż zioła mają właściwości wszechstronne oraz są środkami całkowicie bezpiecznymi, nieprawidłowo używane mogą nam zaszkodzić. Z kolei lekarstwa ziołowe zażywane odpowiednio, będą bezcennym elementem terapii poniektórych zaburzeń.

W wielu kwestiach ma szansę pomóc psychoterapia Kraków

Czy potrzebujemy kogoś kto wytłumaczy nasze emocje?

Czasem tak dużo przydarza się w naszym życiu, że zaczynamy się gubić w tym wszystkim co ma miejsce, uczucia które odczuwamy zaczynają nas dusić. Dlatego może się okazać, że potrzebujemy zetknięcia się ze specjalistą, który pomoże nam określić to wszystko co czujemy i który w właściwy sposób będzie umiał nas naprowadzać na to, żebyśmy mieli szansę zrozumieć, co będzie tutaj dla nas najlepsze.

Gdy nie możemy rozwiązać problemów małżeńskich dobrze jest pomyśleć o jakiejś terapii. Kiedy jest na to najlepsza pora?

Terapia małżeństw to czasem jedyna pomoc dla związku, w którym partnerzy nie są w stanie się dogadać, wciąż mają różne konflikty i spory, pojawiają się żale, pretensje, a skrywane urazy pogłębiają ten nieprzyjemny stan. Taki konflikt często doprowadza do rozstania. W jakim momencie taka terapia jest sensowna oraz czym różni się od zwykłej mediacji?

Nowoczesne leczenie wad wzroku jest realizowane na paru płaszczyznach, a chorzy szybciej wracają do zdrowia

Okulary w ostatnimi czasy stały się ciekawym dodatkiem. I w żadnym wypadku nie trzeba mieć wady wzroku, żeby włożyć na nos modne oprawki. Dużo kobiet, a zwłaszcza strojniś puka do drzwi okulisty, żeby tam zamówić szkła zerówki. I być może na pojedynczym egzemplarzu zakupy się nie zakończą. Vademeca opisujące reguły dobierania strojów oraz dodatków radzą, aby oprawki idealnie pasowały do spodniumu czy płaszcza. Należy jednak podkreślić, że okulary nie pozostają zakładane w celach podkreślenia walorów urody, ale w celach medycznych.

Zaufany psycholog jest nieoceniony, jeśli chcemy poradzić sobie z licznymi trudnymi problemami

Jeżeli mamy jakiekolwiek utrapienie psychicznej natury, z którym nie umiemy sobie poradzić, to warto zastanowić się nad wizytą u dobrego psychologa. Aktualnie w dużych miejscowościach działa wyjątkowo wiele gabinetów, gdzie uzyskamy fachową pomoc.
Szacuje się, iż na różne choroby związane z psychiką uskarża się więcej niż połowa ludzkości na ziemi.

Najlepszy psycholog namierzy przyczynę każdej dolegliwości, która dręczy psychikę człowieka

Ostatnimi czasy sporo się mówi o depresji, ponieważ, jak pokazują badania, coraz więcej osób i to w różnym wieku choruje na tę dolegliwość. Niestety statystyki nie biorą pod uwagę wszystkich cierpiących na depresję, ponieważ wiele osób nie umie rozpoznać jej objawów lub nie chce przyzna się do jej obecności.

Czy warto korzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej umówić się na wizytę do gabinetu psychologa?

Problemy za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, zdiagnozowania ich przyczyn i – jeżeli jest taka konieczność – podjęcia leczenia. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym psychologom da ten sam efekt jak wizyta w gabinecie psychologa?

Jeżeli zmagamy się z problemami natury psychicznej, to dobrze będzie udać się do psychologa, który skieruje nas na odpowiednią psychoterapię

Jeśli życie codzienne nas przerasta i przestajemy sobie radzić z prostymi rzeczami, to być może dobrze będzie zapisać się do psychologa, który sprawdzi czy nie są to symptomy jakiegoś poważniejszego problemu.

Trudności ze wzrokiem? Możliwe, że to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to sposób

Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w starszym wieku. Najczęściej obecna jest po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej precyzyjnego, ostrego widzenia. To oznacza więc poważne komplikacje. Chociaż nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to faktycznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to znaczne kłopoty z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.